Také letos vyjeli zájemci z řad osmáků a deváťáků do šumavských hvozdů zdolávat na kolech tamější kopcovitý terén. Ubytováni v blízkosti Lipna v penzionu Kobylnice denně vyjížděli kolem Lipenské nádrže a dále po cyklostezkách a cyklotrasách, aby najeli potřebné kilometry, nadýchali se horského vzduchu a poznali krásy Šumavy. Přední Výtoň, Zadní Zvonková, Dolní Vltavice, Horní Planá, Černá v Pošumaví, Jelení vrchy, Schwarzenberský kanál, Maňava, Frýdava, Čertova stěna a nejvýše položený hrad v Čechách –  Vítkův hrádek, to jsou místa, která byla svědkem výkonů cyklistů  z naší školy. Skutečně jiná jízda než v Polabí! Někdy s námahou, zadýcháním, únavou, ale při návratu vždy s dobrými pocity, se všichni vrátili, jako by zdolali těžký úsek svého života. Opravdu se všichni drželi statečně! Důkazem této statečnosti jsou tři stovky kilometrů, které svou vytrvalostí chlapci a děvčata během týdenního pobytu na Šumavě zvládli. Všem patří slova ocenění.

Fotografie – část I. (Dolní Vltavice)

Fotografie – část II. (Vyšší Brod)

Fotografie – část III. (Vítkův Hrádek)

Video ukázka (Vítkův Hrádek)

Nově opravený nejvýše položený hrad v ČR „Vítkův Hrádek“ (1 053 m n.m.) a na něm obnovená rozhledna. Trasa: Kobylnice – Přední Výtoň – Pasečná – Hora Sv. Tomáše – Vítkův Hrádek – Přední Výtoň – Lipno n/Vl. – Kobylnice (cca 49 km za odpoledne (14.30 – 18.00).

Štítky:

1 komentář Příspěvek: Cyklo na Šumavě podruhé

  1. Pavel napsal:

    Šumavská příroda se nedá jen tak zapomenou. Je to prostě nádhera 🙂 Nejvíce jsem si zamiloval Šumavu, když jsem bydlel zde: http://www.nadrybnikem.eu 🙂 To jsem jí většinu projel na kole 🙂

Napsat komentář