11. týden: Martin a bílý kůň

I když nám náš Martin řekl, že v pondělí na koni nepřijede 🙂 🙂 :), my se tématu budeme věnovat a uvidíme, kam nás zavede.

Znovu připomínám, že  děti musí být každý den do školy oblečeny tak, abychom mohli vyběhnout ven!

Ve středu 13.11. bude od 16:00 třídní schůzka – opět připomínám „bez dětí“ (tedy těch mých prvňáčků 🙂 ). Ty mohou být ve školní družině. Na schůzku mi můžete přinést zabalené pero s věnováním, pro vaše dítko. 🙂

Do pátku se děti mají naučit básničku Draci.

V týdnu se dále budeme věnovat čtení slabik so, sa, su (pozor na správné čtení, písmena nám musí plynule splývat sssssssssooooooooooooo, sssssssssssssaaaaaaaaaa, sssssssssssuuuuuuuuuuuu, bez mezery, tempo čtení je na každém čtenáři. Někteří již čtou rovnou so,sa,su, jiní hlásky více protahují. To je vpořádku, jen mezi nimi nesmí vznikat mezera. Budu se tomuto věnovat i na třídní schůzce, obecně to ale dětem jde dobře!!!).

ČJ –

M-

PRV –

 

 10. týden: Můj domov

Dne 6.11. bude škola uzavřena z důvodu stávky učitelů.

Dne 13.11. od 16hod. bude třídní schůzka JEN naší třídy. Důvodem posunutí termínu je nutnost uvolnění třídy pro školní družinu, aby děti měly kde být. 🙂

V průběhu týdne si budeme povídat o bydlení (rozdíl město x vesnice, seznámíme se s pojmem městys).

Pomalu začneme spojovat písmeno S a probrané souhlásky. Budeme se učit básničku.

Ve čtvrtek bude svačinka na „L“.

V matematice zase poskočíme v psaní číslic (doufám) a trochu se zaměříme na geometrii a prostorovou představivost.

ČJ – fialový pracovní sešit str. 7,17, 9, 12, 18, 19, 20

        procvičování psaní  malého psacího „l“ a „u“, nácvik malého psacího „s“

fialová písanka (Než vstoupíme do písanky) str. 5, dva řádky (první a druhý)

Písanka 1 (modrá) str. 1, dva řádky (první a druhý)

Do pátku 15.11. naučit básničku “ Draci“ (TP a ŠG ji dostanou až v pondělí, budou na ni mít také týden:) ).

M – pracovní sešit str. 28 cv.1, psaní číslice 3, procvičování psaní číslic  0,1,2; str. 29 cv.5,6; str. 30 cv.1,2,3

PRV – 5.11. je termín pro odevzdání  DÚ „domov“ – některé děti již odevzdaly dnes (Velmi mě potěšilo, že někteří původně chtěli odevzdat, ale pak sami přišli s tím, že by si do zítřka ještě svou knihu vylepšili!!! Provedení a nápady  dětí jsou úžasné, moc chválím!).

9. týden: Prázdniny

Celý týden si užívejte odpočinku, jen nezapomínejte číst písmena z listu. Pracujte i na knize o domově.

8.týden: Republika má narozeniny

Zpráva z družiny:

Formulář na omluvenky do školní družiny najdete na stránkách školy, nebo je pište na lístek. Pokud jde dítě samo, nezapomeňte větu „přebírám zodpovědnost“.  Prosím, pište celé jméno dítěte, ne jen: “ Nela jde domů ve tři… „. Děkuji.

V pátek nestihneme jít do tělocvičny (focení), tak buď půjdeme na chvilku ven, nebo se protáhneme jen ve třídě.

23.10. DÚ na prázdniny z PRV. Tvoříme “ knihu“ na téma DOMOV. Ve škole jsme si nalepili vlajku, státní znak a první část omalovánek. Doma mají knihu dotvořit. Mají tam dolepit zbytek omalovánek + vytvořit jeden pokoj podle sebe. Po nalepení jim to bude dělat jeden byt 🙂 . Viz foto. Dále si mohou domalovat/dolepit/dotvořit cokoliv na téma „domov“. V případě nejasností se ozvěte. Těším se na nápady, které se v knihách objeví, fantazii se meze nekladou! Jen připomínám, že je to úkol dětí, můžete jim pomoci, ale měla by to být hlavně jejich práce, aby z výsledku měly nakonec radost:)

Termín odevzdání 5.11.

23.10. Trénujeme  vyprávění podle obrázků – stačí 3 – 4 věty, které dávají smysl a navazují na sebe. DÚ :prohlédni si obrázek u písmena A v Živé abecedě a vymysli příběh.

Děti se nám pomalu uzdravují, malinko popojedeme v učivu.

Během listopadu můžete posílat dárkově zabalená pera, pokud možno s nějakou osobní zprávou/přáním pro vaše dítko. Balíček označte jménem dítěte. Pokud se Vám to podaří mi předat tak, aby dítko nevidělo, jen dobře. Jako ideální datum předání považuji termín třídních schůzek v listopadu. O přesném termínu schůzek vás budu informovat. Pera potřebuji mít první týden v prosinci, kdy je již budu „přidělovat“ dobrým písařům. 🙂

(mnou doporučované pero je CENTROPEN SHARK, ale volba je pochopitelně na Vás)

 

Prosím o kontrolu penálu. Pokud mají některou pastelku kratší 8cm, nahraďte ji novou, ať si „nekazí ruku“. Pokud budete kupovat pastelky nové, doporučuji zakoupit silnější pastelky, ideálně trojhranné. Lépe se dětem drží a vydrží více:) .

V pondělí půjdeme na radnici.

V pátek nás čeká focení s vánoční tématikou. Fotí se všichni (kdo výslovně nechce, nemusí.) Poté obdržíte složku s fotografiemi v ceně 250,-. Buď si ji necháte a pošlete peníze, nebo celou složku vrátíte.

Připomínám, že příští týden (CELÝ) je volno.

V pátek si vyberu „bobří“ notýsky, je čas na měsíční zhodnocení:) .

ČJ –  Dokončíme pracovní sešit str. 99, rovnáme karty s písmeny, vyprávíme příběh podle obrázků (obrázkové osnovy) – dbáme na hlasitost projevu, srozumitelnost a smysl, mluvíme celými větami str. 101

M – str. 24 – 25 (procvičíme hrami a dramatizací, budeme stavět z krychlí a poznávat stavby podle plánu), pracujeme s tabulkou, doplňujeme chybějící údaje v logických řadách ( +, ++, +++,    ?  , +++++), str. 26, cv. 2,3

PRV – kdo kde bydlíme, povíme si o Česká republice, odkud pocházíme… Můj domov

7. týden: Běh času kolem nás

Prosím, kdo ještě neuhradil fotografie, ať je buď zaplatí, nebo vrátí. Chtěla bych již peníze odevzdat, abych na to nemusela myslet. 🙂

Od zítřka (17.10.) se děti mohou přidat k charitativní sbírce/akci pro FOND SIDUS, se kterým naše škola spolupracuje mnoho let a snažíme se tak děti přivést s myšlence solidarity a charity. Letos si mohou kupovat náramky s vyjímatelnými zvířátky (tato lze připnout i na CROCSY apod.) v ceně 50,- za kus. Nakupovat mohou až do 25.10..

Dne 21.10. se půjdeme podívat na radnici.

Dne 25.10. se budeme fotit na vánoční kalendář. Funguje to trochu jinak, než jste byli zvyklí ve školce. Nic neobjednáváte předem. Přijede pan fotograf, děti nafotí. Pak vám pošlu fotky(sadu), buď se Vám budou líbit a necháte si je a pošlete peníze, nebo vrátíte fotky a neplatíte nic.

Od tohoto týdne nám funguje slibovaná stránka s informacemi, která umožňuje rychlejší informovanost. Prosím o pravidelné, nejlépe každodenní nahlížení, ať Vám nic neuteče. 🙂

Ve škole se vyskytly vši, prosím o kontrolu hlav. Pokud někdo najdete (kdykoliv), prosím informujte mě, ať mohu sdělit ostatním rodičům, že mají prohlédnout hlavy a společným úsilím se jmenovaných potvůrek zbavíme. 🙁

Prosím o podepisování každého domácího úkolu.     (Při několika řádcích samozřejmě stačí jen podpis pod úkolem. 🙂 )

Ve čtvrtek bude opět písmenková svačina, tentokrát nás čeká písmeno A (amoleta, Arizonky, ananas…).

Prosím o doplnění/přinesení písmen, kdo nemá. Některé děti ještě stále nedonesly karty s písmenem U, znesnadňuje nám to práci a dotyčné děti pak nemohou procvičovat!!!

 

V tomto týdnu se budeme zabývat během času (střídání ročních období, dny v týdnu).Tvoříme lapbook „Čas“. Trénujeme pojmy JARO – LÉTO – PODZIM – ZIMA.

V ČJ stále vymýšlíme slova od určitého písmene (hlásky), čteme písmena O,S,B,U, pracujeme s kartami písmen i tabulkami s písmeny. Jestli se zadaří začneme psát naše první psací písmeno. 🙂

PS oranžový str. 76, 79, 81, 86, 87, 88, 89,  91

Nový list na čtení: první tři řádky (písmeno A)

Písanka str. 4 první a druhý řádek, písmeno u

List s písmeny – řádky s vybarvenými obrázky doma trénujte, ostatní  (nevybarvené) slouží k dobrovolnému tréninku doma (pokud jsou již písmena probrána) a rozhodně nikomu neublíží. Pokud máte pocit, že vaše dítko doma písmena příliš plete a potřebujete více prostoru k tréninku, nebo potřebujete, abych na dítko koukla já, dejte mi vědět. Budu ráda za včasnou informaci, že někomu něco utíká. Společnou komunikací předejdeme pozdějším komplikacím.

V M i nadále budeme počítat do 6, číst číslice, řešit logické úlohy, porovnávat množství, začneme „nakupovat“ a pracovat s papírovými mincemi. Řešíme bludiště a trénujeme orientaci v prostoru. Začínáme psát číslici 2.

PS do str. 23

Třídní učitelka: Mgr. Michaela Staříková