Aktuální příspěvky ze školy

Ukončení projektu finanční gramotnosti

Cestu projektem na podporu rozvoje ve finanční gramotnosti jsme započali na začátku února a aktuálně jsme na jejím konci.
Seznámili jsme se s mnoha novými pojmy, které jsme propojili s praxí. Založili jsme firmu, za podpory banky ČS a.s. jsme získali prostředky do začátku. „Zmapovali jsme trh“ a zjistili, o co by pravděpodobně mohl být zájem. Hodně času jsme věnovali samotné výrobě produktů, vzdělávání se ve finanční gramotnosti, reklamě, vedení účetnictví, spolupráci, komunikaci. Vyvrcholením byl výdejní den, kdy jsme si mohli vyzkoušet i terminál a hlavně komunikaci se zákazníkem. Nicméně závěrečným kvízováním jsme se ujistili o našem zlepšení ve znalostech v této oblasti a v příštím roce navážeme soutěží ve finanční gramotnosti, kterou zastřešuje nejen společnost EFPA.Podnikání dětí bylo úspěšné, také díky podpoře rodičů, pedagogů a široké veřejnosti. Rozpočet skončil přebytkem, proto se děti rozhodly adoptovat dvě zvířata v ZOO Praha a sponzorovat 19 dalších zvířat. Celkem tedy věnují ZOO Praha na podporu chovu zvířat částku ve výši 3900,- Kč. Zbylými prostředky si zaslouženě udělají radost pěkným výletem. 
Bylo to opravdu náročné, ale stálo to za to!

žáci 4.A a TU

Štítky
Autor:

Základní škola Čelákovice, Kostelní 457, příspěvková organizace. Škola s I. i II. stupněm, školní družinou a školní jídelnou. Vztahy mezi  vyučujícími, vyučujícími a žáky a vyučujícími a rodiči zaujímají v našem  vedle dosažení základů vzdělávání velmi významnou úlohu.

Zanechte komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..