Aktuální příspěvky ze školy

Osudové osmičky

Osudové osmičky“ jako připomenutí stoletého výročí republiky

Osmičkové roky jsou nedílnými a vlastně nejdůležitějšími milníky stoletého života naší republiky. I naše škola je nenechala bez povšimnutí a každý tento důležitý rok byl zpracován z hlediska osobností politiky, hospodářství, kultury, sportu…

S mottem „Budoucnost ve vlastních rukou“ a  rokem 1918 se musely vypořádat 6. ročníky. Rok 1938 byl přidělen 7. ročníkům a motto znělo: „Malá, ale naše“. V 8. ročnících bojovali žáci s  rokem 1948 v duchu hesla: „Plníme plán“. Deváťáci zpracovávali rok 1968 se smutným mottem: „Procitnutí do temnoty“. Kompletace připravených materiálů připadla výtvarníkům, kteří vše citlivě  sjednotili  a upravili na stojací nástěnky.  Jak se vše povedlo, si můžete prohlédnou ve vestibulu školy. Výstava bude ponechána  do konce  kalendářního roku, aby mohli zhlédnout i ti, kteří přijdou na návštěvu při Dnu otevřených dveří.

Projekt „Osudové osmičky“ byl doplněn v každém ročníku besedou s panem Ing. Ivanem Vaňouskem, čelákovickým rodákem a dopisovatelem do Zpravodaje. Jeho historické postřehy z různých pohledů nás obohacují o informace, které se člověk o Čelákovicích normálně nedozví. Proto i na besedách měl žákům citlivě co říci. Moc mu za to, že si udělal čas pro každý ročník, děkujeme. Celý projekt byl doplněn videoprojekcí jednotlivých období, aby si žáci alespoň zčásti udělali obrázek o naší stoleté historii, která se mnohdy jeví jako neskutečná a vzdálená.

Mgr. Ivana Sekyrová

Štítky
Autor:

Základní škola Čelákovice, Kostelní 457, příspěvková organizace. Škola s I. i II. stupněm, školní družinou a školní jídelnou. Vztahy mezi  vyučujícími, vyučujícími a žáky a vyučujícími a rodiči zaujímají v našem  vedle dosažení základů vzdělávání velmi významnou úlohu.

Zanechte komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..