Aktuální příspěvky ze školy

Jak se žije prvňáčkům v 1. B

V uplynulém týdnu se mi s dětmi pracovalo velice hezky. Zvykáme si na sebe i na povinnosti školáků. Oceňuji zájem děti o školní práci, vnímám i obtíže, které musejí překonávat, a snažím se, aby děti od práce odrazovaly co nejméně:

  • nacvičujeme správné držení tužky při psaní a kreslení
  • zvykáme se na režim vyučovacích hodin a přestávek

Učíme se dodržovat už čtyři pravidla pro práci v naší třídě:

  • Pracuji podle pokynů paní učitelky
  • Hlásím se o slovo
  • Připravuji se na vyučování a udržuji pořádek
  • Nechám druhé pracovat v klidu.

V pátek jsme v rámci prvouky navštívili naši školu v Kostelní ulici a prohlédli  si ji. Nejvíce nás zajímalo staveniště s novou přístavbou. Zhruba za měsíc s půjdeme podívat, jak stavba pokračuje. Fotky a obrázky z návštěvy jsou v příloze tohoto příspěvku. Při hodnocení na konci týdne děti zmiňovaly, že se jim nejvíce líbilo „všechno“, matematika, společné zpívání, scénky o chování s maňásky a vytleskávání slabik.

Mgr. Naďa Černá

Autor:

Základní škola Čelákovice, Kostelní 457, příspěvková organizace. Škola s I. i II. stupněm, školní družinou a školní jídelnou. Vztahy mezi  vyučujícími, vyučujícími a žáky a vyučujícími a rodiči zaujímají v našem  vedle dosažení základů vzdělávání velmi významnou úlohu.

Zanechte komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..