Lyžuj lesy

V úterý 18. 2. 2020 se v Jablonci nad Nisou konal obratnostní závod pro registrované a neregistrované lyžaře ze základních škol. Naši školu zde úspěšně reprezentovaly Ella a Lisa Kalinovy.  Jednalo se o závod v běžeckém lyžování s obratnostními prvky (překonávání různých překážek). Závod se mohl jet libovolnou technikou, tedy jak klasicky, tak bruslením. Byl zařazen do seriálu „Lyžuj lesy“, který má za cíl přitáhnout školní děti zajímavým typem závodu k pravidelnému sportu. Naše děvčata soutěžila v kategorii neregistrovaných dívek 3. a 4. tříd ZŠ. Ella (4.B) zde jasně zvítězila a porazila svou mladší setru Lisu (3.B), která skončila druhá, o 40 vteřin. Obě dívky mají s běžeckým lyžováním poměrně velké zkušenosti, každý zimní víkend tráví na horách na chalupě v Bedřichově, zúčastnily již mnoha běžkařských závodů pro děti včetně např. mini Jizerské 50. Letos si obě poprvé vyzkoušely i lyžařský orientační běh (LOB). V létě se věnují pěšímu orientačnímu běhu (OB) a orientačním závodům na horských kolech (MTBO).

Mgr. Markéta Kalinová

Štítky
Autor:

Základní škola Čelákovice, Kostelní 457, příspěvková organizace. Škola s I. i II. stupněm, školní družinou a školní jídelnou. Vztahy mezi  vyučujícími, vyučujícími a žáky a vyučujícími a rodiči zaujímají v našem  vedle dosažení základů vzdělávání velmi významnou úlohu.