Aktuální příspěvky ze školy

Abeceda peněz u druháků

V průběhu ledna vstoupili žáci druhého ročníku do projektu Abeceda peněz. Jde o program pořádaný Českou spořitelnou a měl by pomoci dětem zorientovat se ve světě peněz, naučit se některé nové pojmy a adekvátně věku se dotknout tolik důležité finanční gramotnosti. Projekt má několik fází. Nejprve děti společně prošly online testem ověřujícím jejich vstupní znalosti. Poté nás navštívila paní Andrea Dlouhá z ČS a s dětmi pracovala přímo v našich třídách. Dozvěděly se, co jsou příjmy a výdaje, jaké výdaje jsou pro rodiny prioritní a jak lze nakládat s penězi, které rodina ušetří. Vše proběhlo hravou formou, děti byly velmi aktivní, téma je evidentně velmi zaujalo. Dostali jsme materiály pro další společnou práci ve třídách. Jakmile celý program dokončíme, čeká nás ještě druhé kolo testování, kde by se měly ukázat naše pokroky ve znalostech světa financí.

Děkujeme paní Dlouhé za příjemně a intenzivně strávenou hodinu ve třídě i kolegyním ze 4. ročníků za skvělý tip. V dalších ročnících budeme mít na co navázat.

Michaela Frantálová

Štítky
Autor:

Základní škola Čelákovice, Kostelní 457, příspěvková organizace. Škola s I. i II. stupněm, školní družinou a školní jídelnou. Vztahy mezi  vyučujícími, vyučujícími a žáky a vyučujícími a rodiči zaujímají v našem  vedle dosažení základů vzdělávání velmi významnou úlohu.

Zanechte komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..