Aktuální příspěvky ze školy

Workshop v Kamionu FabLab: Podnětná cesta do světa technologií

Dnešní den pro našich 15 žáků z 8. a 9. tříd nebyl jako každý jiný. Společně jsme se vydali na fascinující cestu do světa technologií a inovací. Co bylo hlavní atrakcí? Žádný obyčejný kamion, ale Kamion FabLab University. Technikou nadupaný kamion, který objíždí střední a základní školy a učí studenty, co všechno je vůbec možné vyrobit a že digitální projekty nemusí zůstávat jen na monitorech počítačů byl pro nás k dispozici v Brandýse nad Labem. Mezi nejzajímavější aktivity patřil 3D tisk a laserové řezání, což pro mnohé byla úplně nová zkušenost. Bylo fascinující sledovat, jak si naši žáci s nadšením tvořili své vlastní návrhy a pak je viděli skutečně materializované pomocí laseru. Jedním z dalších lákadel byla možnost prohlédnout si elektromobil Škoda Enyaq přímo na vlastní oči. Tento moderní vůz představuje jednu z budoucích cest automobilismu a jeho komentovaná prohlídka představovala skvělou příležitost pro naše žáky pochopit problematiku elektromobility a její dopad na životní prostředí. Celkově vzato, workshop v Kamionu FabLab byl pro naše žáky skvělým zážitkem. Nejenže se seznámili s nejnovějšími technologiemi a metodami, ale také si odnesli nové dovednosti, inspiraci a svůj vlastní výrobek. Tento zážitek jim otevřel dveře do světa technologií a inovací a my jsme rádi, že jsme jim mohli tuto příležitost za podpory MAS – Střední Polabí, z.s. poskytnout.

Petr Křenek, Iveta Holečková

Štítky
Autor:

Základní škola Čelákovice, Kostelní 457, příspěvková organizace. Škola s I. i II. stupněm, školní družinou a školní jídelnou. Vztahy mezi  vyučujícími, vyučujícími a žáky a vyučujícími a rodiči zaujímají v našem  vedle dosažení základů vzdělávání velmi významnou úlohu.

Zanechte komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..