Aktuální příspěvky ze školy

Umělec je v každém z nás

Ve 4. D proběhl šestihodinový projekt výtvarné výchovy, pod vedením studentky pedagogické fakulty – Terezky, který propojil naše žáky s uměním ve velmi zajímavou aktivitu. Děti se nejprve seznámily
prostřednictvím prezentace s životem a dílem světových malířů různých epoch a stylů. Procházely galeriemi obrazů, poslouchaly příběhy za jejich vznikem a zkoumaly různé techniky. Poté přišla fáze, kdy se samotní žáci chopili štětců a pláten a začali vytvářet své vlastní repliky vybraných děl. Bylo úžasné sledovat, jak se do práce ponořili, zkoušeli různé postupy a snažili se zachytit atmosféru originálních obrazů. Každé dílo neslo odraz nejen jejich vlastního talentu, ale také porozumění a respektu k práci umělců, které zkoumali. Projekt nebyl pouze o malování. Byl to způsob, jak propojit učení s praktickou činností a umožnit dětem prožít umění na vlastní kůži. Díky němu naši žáci nejenže rozvíjeli své výtvarné dovednosti, ale také se učili vnímat a porozumět umění jako součásti kultury. Překonali strach z bílého plátna a objevili radost ze vzniku něčeho krásného. Jejich díla budou nakonec vydražena v aukci, která zakončí celý projekt. Žáci tak získali představu o tom, co všechno se odehrává v galerii, jaké jsou dílčí procesy, a že navštívenou výstavou to vždy nekončí.

 

Irena Vojáčková

Štítky
Autor:

Základní škola Čelákovice, Kostelní 457, příspěvková organizace. Škola s I. i II. stupněm, školní družinou a školní jídelnou. Vztahy mezi  vyučujícími, vyučujícími a žáky a vyučujícími a rodiči zaujímají v našem  vedle dosažení základů vzdělávání velmi významnou úlohu.

Zanechte komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..