Aktuální příspěvky ze školy

Výsadba nového stromu jakožto symbolu našeho přátelství

Jsou to již dva roky, co se potkali prvňáčci ve své nové třídě, 1.D. Někdo šel do třídy s kamarádem, jiný zcela sám, ale každý plný očekávání, nadšení a zvědavosti. Uteklo to ještě rychleji, než ona pověstná voda a děti umí skvěle číst, psát, počítat, násobit, ale především je to skvělá parta kamarádů a kamarádek, kteří si umí navzájem pomoci, pohrát si a dobře spolu vyjít za každé situace.
Blíží se konec druhé třídy a nás brzy čeká loučení před letními prázdninami, ale také loučení dětí s paní učitelkou. Děti bude ve třetí třídě čekat nová paní učitelka a stávající paní učitelka se zase bude těšit na nové prvňáčky. Chtělo to vymyslet něco, jak se společně rozloučit, na co budou všichni jednou vzpomínat… A zrodil se plán – zasadit společně „náš“ strom. Od nápadu k realizaci nám pomohl pan starosta, Ing. Josef Pátek a vedoucí životního odboru, paní Ing. Lenka Rašínová. Další spolupráce byla již přímo se zahradníkem, panem Dis. Danielem Herainem, který vybral vhodný strom, v našem případě habr obecný, a své zahradnické práce věnoval městu jako dar. Místo pro strom bylo též vybráno skvěle – poblíž školy, na křižovatce ulic Dukelská a Sukova (u Řeznictví Přibyl). Aby byl strom opravdu „náš“, složili jsme se společně na koupi stromu a samozřejmostí byla naše
pomoc při jeho sázení. Musím opravdu vyzdvihnout nasazení a práci dětí při kopání jámy pro strom – děti se chopily rýčů, krumpáčů a lopat a každý z nich se podílel na všech pracích se sázením stromku. Pan zahradník byl též skvělý, dětem vše vysvětloval – co, kde, kdy, proč a jak… Na svou práci jsme náležitě pyšní a těšíme se, až budeme v rámci hodin prvouky chodit strom zalévat. Dovolte mi závěrem zmínit větu, kterou pravila po zasazení stromu jedna holčička – „Paní učitelko, a až já budu velká a budu mít děti, tak jim ten strom půjdu ukázat.“ A o tom to je. Nejde jen o to, aby byly děti nabiflované vědomostmi a učením, ale aby měly na školu krásné vzpomínky, zážitky a byly šťastné. Velké poděkování patří vedení města Čelákovice, panu Ing. Josefu Pátkovi, paní Ing. Lence Rašínové a panu zahradníkovi Dis. Danielu Herainovi. Děkujeme za tuto možnost a zkušenost.

Za třídu 2.D Mgr. Iva Kukačková a Kateřina Dobšovičová

Štítky
Autor:

Základní škola Čelákovice, Kostelní 457, příspěvková organizace. Škola s I. i II. stupněm, školní družinou a školní jídelnou. Vztahy mezi  vyučujícími, vyučujícími a žáky a vyučujícími a rodiči zaujímají v našem  vedle dosažení základů vzdělávání velmi významnou úlohu.

Zanechte komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..