Aktuální příspěvky ze školy

Pečeme s krtkem, aneb jak jsme zaseli a pak sklidili

Vše začalo Dnem Země, kdy jsme si vyrobili samozavlažovací květník v rámci upcyklace. Do květníku jsme vyseli semínka špenátu. O ta jsme se pečlivě starali, sledovali jejich vývoj a poctivě vedli deník, jak se našemu špenátu daří. Poslední zápis v našem deníku byl: Pátek 31. 5. Sklizeno a upečeno. Téměř na Den dětí, který bude letos v sobotu, jsme náš špenát otrhali, oprali, rozmixovali a
přidali další suroviny jako 1 vajíčko, 80ml oleje, 30ml mléka, 150g mouky s kypřícím práškem, cukr, ale i kakao a tvaroh s pudinkem. Vše se muselo navážit, odměřit, našlehat a upéct. Pohlídat troubu, abychom nic nepřipálili a nakonec připravit skleničky, vykrájet kolečka z hnědého těsta, naplnit tvarohovým krémem a zasypat drobenkou, aby se cítil krtek jako doma. Navrch nasypat trochu zelené drobenky a ozdobit kytičkou z papíru. Přejeme všem dětem i dospělým bezva Den dětí.

2. A,  L. Klosová a J. Branišová

Štítky
Autor:

Základní škola Čelákovice, Kostelní 457, příspěvková organizace. Škola s I. i II. stupněm, školní družinou a školní jídelnou. Vztahy mezi  vyučujícími, vyučujícími a žáky a vyučujícími a rodiči zaujímají v našem  vedle dosažení základů vzdělávání velmi významnou úlohu.

Zanechte komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..