Aktuální příspěvky ze školy

Školní výlety čtvrtých ročníků

Výlety jsme využili na zopakování učiva přírodovědy. Při návštěvě Zoo v Dvoře Králové, kde jsme se seznámili s různými druhy zvířat a jejich životním prostředím. Adrenalinovým zážitkem byla jízda truckem mezi lvy. Další zajímavou zastávkou byl školní statek v Toušeni, kde jsme se seznámili s hospodářskými zvířaty. Viděli jsme krávy, ovce, prasata a další zvířata, která se chovají na statku. Dozvěděli jsme se, jak se pečuje o zvířata, jak se jim poskytuje potrava a jak jsou využívána pro produkci potravin a dalších produktů. Některá zvířata si mohly děti i pohladit. Celkově jsme se naučili mnoho nových informací o zvířatech a jejich životním prostředí. Během výletu jsme měli možnost vidět zvířata na vlastní oči a získat tak lepší představu o jejich životním stylu a
potřebách. Tato zkušenost nám pomohla lépe porozumět vztahu člověka a zvířat a důležitosti zachování biodiverzity / biologické rozmanitosti /. Návštěva zoo a školního statku byla pro nás všechny velkým přínosem a výborným zážitkem.

Děkujeme všem průvodcům za zajímavou a poučnou exkurzi.

Štítky
Autor:

Základní škola Čelákovice, Kostelní 457, příspěvková organizace. Škola s I. i II. stupněm, školní družinou a školní jídelnou. Vztahy mezi  vyučujícími, vyučujícími a žáky a vyučujícími a rodiči zaujímají v našem  vedle dosažení základů vzdělávání velmi významnou úlohu.

Zanechte komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..