KAMENKA NA OLYMPIÁDĚ!

V týdnu 3. – 7. 6. 2024 se pod záštitou MDDM Čelákovice uskutečnily Dětské olympijské hry. Ve 109 disciplínách se utkali sportovci z celkem 11 škol z Čelákovic, Brandýsa nad Labem, Jiren, Lázní Toušeň, Nehvizd, Semic a Zelenče. O hladký průběh celé akce se staralo 95 rozhodčích a 30 pomocníků. Tato sportovní událost připravovaná přes půl roku, které se zúčastnilo přes 3000 sportovců, byla oficiálně zahájena 3. 6. v 9:02 zapálením olympijského ohně. A hned v jedné z úvodních disciplín – minifotbalu – se Kamence podařilo získat 2 stříbrné a jednu zlatou medaili.
V každém z následujících dnů dokázala Kamenka získat další minimálně jednu zlatou. V úterý volejbalistky a volejbalisté dokázali získat krásné 3. a 2. místo, a dětem z 1. stupně se v přehazované a vybíjené podařilo získat tři bronzové medaile. Nejúspěšnější disciplínou tohoto dne byl tenis, kde jsme získali osm medailí.
Středeční den se také velmi vydařil – v dopoledním plavání si Kamenka vyplavala 14 medailí. Odpoledne při badmintonu naši borci získali pět medailí.
Čtvrteční program zahájila florbalová utkání, kde Kamenka navázala na předchozí úspěchy a získala hned 3 cenné kovy – florbalistky 2. místo a florbalisté hned dvě krásné bronzové medaile. Nejnapínavější zápas dne ale přišel až v pozdních odpoledních hodinách – v basketbalu, kde v semifinále Kamenka – Zeleneč po vyrovnání na 8:8 až v prodloužení nasměroval Kamenku k výslednému zlatu trefou z bezprostřední blízkosti koše David Kočvara.
Závěrečný den odstartoval běh na 60 m pro 1. stupeň a další atletické disciplíny. Atletika je již tradičně nejobsazenější odvětví a jinak tomu nebylo ani letos, o čemž svědčí počet rozběhů – 45 i počet pokusů v technických disciplínách – 1834. Kamenka nakonec z atletiky získala 10 zlatých, 6 stříbrných a 9 bronzových medailí. A i v závěrečném maratonu dosáhli naši sportovci na stupně vítězů.
Celkově se ziskem 30 bronzových, 22 stříbrných a 19 zlatých medailí se Kamenka umístila v klání škol na fantastickém 2. místě s tím, že na 1. místo nám chybělo jen 16 bodů. Všem zúčastněným sportovcům patří velký dík za odvahu i za úžasné výkony!

Autor: Jakub Strýček – 8.A
Spoluautor: David Braha – 8.A

Štítky
Autor:

Základní škola Čelákovice, Kostelní 457, příspěvková organizace. Škola s I. i II. stupněm, školní družinou a školní jídelnou. Vztahy mezi  vyučujícími, vyučujícími a žáky a vyučujícími a rodiči zaujímají v našem  vedle dosažení základů vzdělávání velmi významnou úlohu.

Zanechte komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..