Čtvrtek 18.6. byl ve znamení loučení, takže i 7.B si užívala rozlučkový fyzikální víceboj. Zopakovali jsme magnetismus formou levitující tyčky v magnetickém poli a zkusili jsme zapojit jednoduchý elektrický obvod s použitím tužkové baterie a žárovky. Zlatým hřebem programu pak bylo sestavování kladek a kladkostrojů pomocí mechanických sad – vše bylo formou závodu, takže se mohutně povzbuzovalo, taktizovalo a hlavně sladké odměny nás nadchly. Snad nám to nadšení vydrží i v září. Krásné prázdniny.
Hana Výšková a 7.B
