Aktuální příspěvky ze školy

Preventivní opatření – informace KHS

Aktualizace k 7.3.2020 17.45 hodin

Z důvodů změny stanoviska MZ se změnilo i čestné prohlášení.

Čestné prohlášení zákonného zástupce (aktualizováno k 7.3.2020 v 17.45 hodin) – formát MS Word
Čestné prohlášení zákonného zástupce (aktualizováno k 7.3.2020 v 17.45 hodin) – formát PDF

Prosím o vytištění a vyplnění. Při příchodu dětí do školy bude ihned na první hodině vybráno. Předem děkuji

Informace bude rovněž rozeslána prostřednictvím informačního systému IŠKOLA do registrovaných emailových adres (zákonní zástupci). Pro zákonné zástupce dětí z 1. až 3. tříd bude rozeslán email samostatně (nemají přístup do IŠkoly).

Ing. Jiří Kyliánek (ředitel školy)

 

Aktualizace k 6.3. 2020 16.00 hodin

Ministerstvo zdravotnictví dnes vydalo nové mimořádné opatření, a to vzhledem k výraznému šíření onemocnění COVID-19 na území Itálie (cca 4 000 případů) a skutečnosti, že dominantní počet nakažených osob v České republice se nakazilo při svém pobytu na území Itálie. Podle našich informací je v Itálii t. č. 16,5 tisíce Čechů.

S okamžitou platností se nařizuje všem osobám s trvalým pobytem v České republice, které se v období od 7. března 2020 navrátí z pobytu na území Itálie do České republiky, aby bezprostředně po návratu do České republiky oznámily tuto skutečnost svému praktickému lékaři, a to telefonicky nebo jiným vzdáleným způsobem (mobilní aplikace, e-mail, skype apod.), tedy bez osobního kontaktu.
Dále se nařizuje praktickým lékařům, aby u osob s trvalým pobytem v České republice, které se v období od 7. března 2020 navrátí z pobytu na území Itálie do České republiky, rozhodli o karanténě v délce 14 dnů.
Karanténou se rozumí především oddělení zdravé osoby od ostatních osob s cílem zabránit přenosu infekčního onemocnění v období, kdy by se toto onemocnění mohlo šířit. Za porušení karantény hrozí ze zákona o ochraně veřejného zdraví pokuta až 3 miliony Kč. Praktický lékař v případě výskytu onemocnění COVID-19 je oprávněn karanténu prodloužit. Osoby v karanténě mají nárok na nemocenskou.

 

 

Děkuji za pochopení.
Ing. Jiří Kyliánek
ředitel školy
 

 

Štítky
Autor:

Základní škola Čelákovice, Kostelní 457, příspěvková organizace. Škola s I. i II. stupněm, školní družinou a školní jídelnou. Vztahy mezi  vyučujícími, vyučujícími a žáky a vyučujícími a rodiči zaujímají v našem  vedle dosažení základů vzdělávání velmi významnou úlohu.

Zanechte komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..