Aktuální příspěvky ze školy

Žijeme na jedné planetě

Květen nám přinesl toužebně očekávané jaro i možnost pozvat si v rámci Šablon EU odbornici do výuky. Tentokrát jí byla MgA. Agnieszka Ściążko – Krejbich, houslistka a učitelka na ZUŠ. V našem projektu jsme využili nejen možnosti se vzdělat v oblasti hudební, ale i v oblasti geografické a multikulturní, neboť rodištěm paní učitelky je sousední Polsko. V úvodu si paní učitelka připravila obsáhlé povídání o Polsku a místech, která určitě stojí za vidění. Pak následovala práce dětí, kdy se snažily do připravených map zakreslit a zapsat vše, co je zaujalo.

V další části se žáci dozvěděli něco o jazykových zvláštnostech. Mnozí si odnesli cenné informace o rozdílných významech slov, které by je při návštěvě našich sousedů mohly uchránit od případných nedorozumění. Jestlipak třeba víte, kam se dostanete, když v Polsku půjdete do sklepa? Legraci jsme si užili při vyslovování jednotlivých slov i připravených jazykolamů.

Po hudebním vystoupení paní učitelky, zakončeném potleskem ve stoje, jsme se dozvěděli, v jakých částech světa již měla možnost vystupovat, prohlédli jsme si fotografie slavných hudebních sálů a vyslechli povídání o zvláštnostech navštívených států. Informace jsme si opět zaznamenali do připravených map a vytvořili jsme si malého průvodce cestovatele, takže při cestách nás určitě nic nepřekvapí. V závěru byla možnost klást všetečné otázky i uvědomit si, kam všude se můžeme dostat díky píli a učení. S paní učitelkou jsme procestovali skoro celý svět a teď už je to jen na nás, kam naše cesty povedou.

Michaela Staříková a žáci z 2.A

Štítky
Autor:

Základní škola Čelákovice, Kostelní 457, příspěvková organizace. Škola s I. i II. stupněm, školní družinou a školní jídelnou. Vztahy mezi  vyučujícími, vyučujícími a žáky a vyučujícími a rodiči zaujímají v našem  vedle dosažení základů vzdělávání velmi významnou úlohu.

Zanechte komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..