V červnu naši třídu čekalo – a ještě čeká – mnoho akcí. Do měsíce jsme vstoupili oslavami Dne dětí, které nám zpestřili deváťáci přípravou několika soutěžních disciplín v tělocvičně. Krásným slavnostním okamžikem bylo „Pasování na čtenáře“ na Městské radnici. Děti před královnou Abecedou, rytířem panem místostarostou a před pomocníky královny přečetly text a staly se oficiálně čtenáři. Návštěvou nás také poctila paní Molnárová, maminka Olivera, která nám lektorovala jógu pro děti a moc hezky všechny zapojila do jednotlivých cvičení. Také jsme, společně s 5. A absolvovali celodenní výlet na horu Říp a do History parku v Ledčicích. Tam jsme měli oddělený program, nás čekala keramika, ve které jsme se dozvěděli o nejstarších technikách zpracování hlíny a o Věstonické Venuši, i jsme si sami něco vyrobili. Vyzkoušeli jsme si práci archeologů při ohledávání vykopávek a proletěli staletími od pravěku až k období Říma – zaútočili jsme na mamuta, podívali se do různých druhů lidských příbytků a stříleli z luku. Blížíme se ke konci školního roku a v hodinách nám zbývá více času si hrát různé jazykové a počítací hry, užili jsme si další hodinu pokusů s paní učitelkou Výškovou nebo vyrazili do lesa, mimo jiné, si zahrát šipkovanou bojovku. Čeká nás vyhodnocení celoroční hry s naším maskotem panem Cé a potom… prázdniny!
Žáci 1. C, Mgr. Petra Kuželová, Mgr. Miroslava Adámková
